Ben "Sadece Biz" Bu Süreci Beceremedik Zannetmiştim


Bu yazının tamamı Blogcu Anne okurları için  blogcuanne.com web sitesinden 23.03.2018 tarihinde yayınlanmıştır. Yazının tamamını okumak için linke tıklayınız

Aşağıda okuyacağınız yazıyı önce yazdım sonra eşime okuttum. "Çok güzel olmuş teşekkür ederim dedi. Ama paylaşacak mısın? Çok özelimiz değil mi? Bunu da o elalem terör örgütü dediklerin okumayacak mı? Yadırgamayacak, yargılamayacak mı?" diye sordu sorguladı.
"Evet doğru diyorsun. Haklısın" dedim, öyle gerçekten. 

Ama ya peki diğerleri. Benim gibi, bizim gibi kaybolanlar. Kendini bu yolda tek başına hissedip "Biz bu işi beceremiyoruz" diye düşünenler ne olacak? Ya vazgeçerlerse sevgililerinden, ya bizim kadar kararlı duramazlarsa, ya bizim silkinip kendimize geldiğimiz zamanlarda onlar daha da içlerine kapanıyorsa. Ya bir ışık arıyorlarsa.

Niye yazıyordum ben? Yazmak beni iyileştiriyordu. Daha da önemlisi başkalarına da iyi gelecek umuduyla yazıyordum. O zaman bu duygular bu karmaşa bir kere gönlümden akıp gittiyse bence illa benden başka bir ruha da iyi gelebilir. 

Zaten bu 2018'de böyle bir yıl olacak bizim için 


"Olumsuzlara değil, Olumlulara Odaklan"---------------------❤---------------------------❤---------------------------❤------------------------
Yorumlar

Popüler Yayınlar