Avokado ve Muzlu Muffin-8 Ay+Mutlaka bir yerlerde tarif vardır ama ben becerip de yabancıların sayfalarında avokado ve muzlu tariflerin şekersiz olanını bulamadım en sonunda kendim denedim fena da olmadı galiba

Evdeki şeker kolik baba bile uygunluk verdiyse bence tamamdır :)


Önce toz olan malzemelerin tamamını bir cam kasede karıştırdım yani tam buğday unu, yulaf unu, ruşeymli irmik, karbonat ve yulaf ezmesi burada devreye girdi
Daha sonra ayrı bir yerde avokado ve muzu iyice ezdim ve karıştırdım
Buarada bu muffinlere bence yaban mersini de yakışabilir haftaya bunu da deneyeceğimDaha sonra toz karışıma ben o an içimden ne gelirse onu ekliyorum :)

Mutlaka mantıklı bir sıralaması vardır ama benim içimden genelde yumurtayı eklemek gelir öyle de yaptım zaten. Yumurta daha sonra yoğurt ve meyveleri ve cevizi de ekleyip iyice karıştırdım.
En sonunda da hepsini kalıplara döktüm ve önceden ısıttığım 180 derece fırında 15 dk pişirdim

veee sabah kahvaltısına keklerimiz hazır

Aşağıdaki tabağa 2 siyah zeytin ve muffinlerden birinin üstüne döktüğüm marmelat ve pekmez karışımı da eklendi. En güzel tarafı bu işlemlerin sonunda elde ettiğimiz kekleri buzdolabında tutup 3 gün süreyle tüketebilmemiz. (Defne henüz 9 aylık olduğu için 3 gün yaşından sonra tazeliğine göre tüketme süresi 5-6 güne kadar çıkabilir. Tabii yine de ne kadar tazeyse o kadar iyi.)


Malzemeler:

2 çorba kaşığı buğday unu
2 çorba kaşığı yulaf unu
1 silme çorba kaşığı ruşeymli irmik
1 tatlı kaşığı tepeleme yulaf ezmesi
1,5 çay kaşığı karbonat
3 çorba kaşığı yoğurt
3 ceviz içi
2 yumurta sarısı
1/2 avokado
1 küçük muz
1 çorba kaşığı Zeytinyağı
2 çorba kaşığı Pekmez

Bizimkilerin ikisi birden afiyetle yediler :)

Size de afiyet olsun

Sevgiler,

eDde's

Popüler Yayınlar